asdasd
choroba bornholmska Grupa wsparcia:
                                       

choroba bornholmska

+ dopisz się do tej grupy
znane również jako: mialgia epidemiczna

opis choroby/grupy wsparcia

Choroba bornholmska jest infekcją wirusową występującą głównie u dzieci i młodych osób. Znana jest także jako mialgia epidemiczna. Jej objawy to podwyższona temperatura, ból głowy, gardła, mięśni, brzucha, a także bóle w klatce piersiowej nasilające się podczas kaszlu i głębokiego oddychania.

Leczenie polega na odpoczywaniu, piciu dużej ilości płynów i stosowaniu leków przeciwbólowych, np. paracetamolu, lub wydawanych z przepisu lekarza nie-steroidowych leków przeciwzapalnych.

Preparaty ziołowe i homeopatyczne mogą złagodzić trudności w oddychaniu i ból, a także obniżyć gorączkę. Do lekarza należy udać się w przypadku wystąpienia silnego bólu brzucha lub bólu w klatce piersiowej w celu wykluczenia poważniejszych przyczyn dolegliwości, takich jak zawał serca czy zapalenie płuc.

Pełny powrót do zdrowia powinien nastąpić w ciągu 7 dni, choć czasami objawy powracają przez kilka tygodni. Powikłania zdarzają się rzadko, ale mogą dotyczyć np. serca czy jądra lub wywołać zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.ostatnie tematy na forum
ostatnie artykuły związane z tą grupą wsparcia